سازنده سپتیک تانک بتنی

سازنده سپتیک تانک بتنی

سازنده سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک ها امروزه در جامعه ما حضورشان احساس میشود .در رستوران ها ،اداره ها ،مجتمع های تجاری و مسکونی قابل استفاده است.از سپتیک تانک ها در پمپاژ و متعادل کردن مقدار و کیفیت فاضلاب ها انجام می شود. این سپتیک تانک ها با قیمت مناسب قابل اجرا هستند. در زمان های گذشته سپتیک تانک ها به صورت سنگی بودن اما حالا توسط سیمان و بتن ساخته میشوند.

اجزای سازنده سپتیک تانک های بتنی

لوله های از پیش ساخته ای که از جنس پلی اتیلن هستند
مخزن اولیه
مخزن زلال کننده
لوله ی خروجی گاز عایق بندی توسط ایزوگام
و در آخر جنس بدنه سپتیک تانک از جنس سیمان تیپ ۵ و بتن ضد سولفات است.

مواد اولیه سپتیک تانک ها

همان طور که گفتیم جنس بدنه سپتیک تانک ها از جنس سیمان تیپ ۵ و بتن ضد سولفات است. و برای اسکلت آن از میلگرد آجدار ۸ و ۱۰ و برای پوشش داخلی سپتیک تانک ها از چسب بتن استفاده میشود .و برای پوشش خارجی کار از ایزوگام استفاده میشود. سپتیک تانک ها به صورت استوانه ای ساخته میشود تا حمل و نقل راحت تری داشته باشند. و هم روی یکدیگر سوار شوند. برای نصب این سپتیک تانک ها اول باید محل مورد نظر حفاری بشود.

مزایای سپتیک تانک ها

عدم نیاز به سرویس نگهداری
هزینه مناسب نسبت به سایر راه های تصفیه
فاضلاب
نیاز نداشتن به فضاهای بزرگ
نبود نیاز به متخصصین
طول عمر ۵۰ ساله
عدم نیاز به مصرف انرژی
امکان نصب در هر عمقی
مقاومت در برابر گازهایی فاضلابی
مناسب برای تصفیه فاضلاب محیط های کوچک
استحکام بالا
نداشتن قطعات مکانیکی خاص

معایب سپتیک تانک ها

اگر بخواهیم از معایب سپتیک تانک ها بگوییم سنگین بودن و تولید در ظرفیت های پایین و زمانی که عایق بندی شوند .هزینه آنها نیز افزایش می یابد اشاره کرد. دیگر از عیوب سپتیک تانک ها می بایست قالب گرد عمودی بسته شود. در جاهایی که مقدار و سطح آب زیر زمینی بالاست محدودیت بزرگی حساب میشود.

چرا باید از سپتیک تانک ها استفاده شود

تطابق آن با مقررات ساختمانی
در همه محیط هایی که سپتیک تانک ها با ساختمان ها سازگار باشند .می توان سپتیک تانک ها را استفاده کرد

آب بندی سپتیک تانک ها

همه میدانن که بتن به تنهایی ضد آب است. اما پلاستیک و فایبر گلاس ها برای آنکه ضد آب باشند باید فرآیندهایی بر آنها صورت بگیرد . آب بندی طبیعی بتن ها بعدا توسط لجن ها انفعالاتی صورت میگیرد. ممکن است نشت بدهد .اما با ایزوگام کردن پوشش داخلی و خارجی این احتمال را کاهش میدهیم.

طول عمر
طول عمر چند دهه این سپتیک ها کمک میکنند .که دوام بالایی را در مقابل بقیه راه های تصفیه فاضلاب ها داشته باشند.

نصب کم خطر
سپتیک تانک های فایبر گلاس یا پلاستیکی چون دوام کمتری دارند. ممکن است هنگام حمل و نقل توسط ماشین آلات آسیب هایی را ببینند. اما سپتیک تانک ها بتنی هرگز در مسیر اسیب نمیبینند .و فقط ممکن است توسط مواد شیمیایی خورنده آسیب ببینند و ترک بخورند .

ریزش بر اثر پمپاژ

در سپتیک تانک ها پلاستیکی احتمال وجود دارد. که هنگام پمپاژ لجن از هم فرو پاشی صورت بگیرد و آن زمان به جایگزینی سپتیک ها فکر کرد. اما در سپتیک ها بتنی هر چند بار هم که پمپاژ صورت بگیرد فروپاشی و تعویضی در کار نیست .

قیمت سپتیک تانک ها
برای کاهش هزینه های اقتصادی یک پروژه که نیاز به تصفیه بهداشتی فاضلاب دارد. بتن یکی از ارزان ترین محصولات برای این کار است. سپتیک تانک ها بتنی نسبت به سایر سپتیک تانک هه ارزان تر هستن. و نوع آماده ان از نوع درجا آن ارزانتر است. اگر سپتیک تانک های بتنی ایزوگام شوند کمی قیمت آنها افزایش پیدا میکند.

نگهداری سپتیک تانک ها
فاصله زمانی که باید گفت نیاز به تخلیه است بستگی به شرایط کار تانک .کیفیت فاضلاب ،و نرختن آشغال به داخل فاضلاب ،… دارد اما با این شرایط متوان زمان ان را یک سال تخمین زد . هیچ گونه مواد ضد عفونی کننده نباید به داخل تانک رود. زیرا باعث از بین رفتن باکتری ها میشود. تخلیه را میتوان توسط پمپ انجام داد. اما گاها دستی توسط زهکشی لجن ها و فاضلاب های سطحی خارج شود.

سخن پایانی

مزایای سپتیک تانک های بتنی نسبت به معایب آن انقدر زیاد است. که هر فردی را وادار کند تا از آن به عنوان راهی برای تصفیه بهداشتی فاضلاب استفاده کرد . شما چه برای محیط های کوچک و چه بزرگ میتوانید. از این سپتیک تانک ها که هزینه آن مقرون به صرفه بوده ونتیجه خوبی را دارد استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *